Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Купувам кинескоп

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lnl90
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Сеп 06, 2015 14:30    Заглавие: Купувам кинескоп Отговорете с цитат

Здравейте,
търся кинескоп

A63NCQ 00X 08 производство на ГДР
или
A67-710X производство на Videocolor.

Трябват ми за телевизор Кристал. Също ме интересува, и ще се радвам ако някой знае и отговори, дали двата кинескопа са взаимозаменяеми? На Кристала оригиналният 67см кинескоп е на RFT - ГДР, а този на Видеоколор (също 67см) е използван доколкото знам в София 84. Имаше и Кристал със 74см Тошиба с прави ъгли но те не ме интересуват, защото разликата в размера на декоративната рамка отпред, е много голяма.

Поздрави и благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lnl90
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 17, 2015 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Arrow
Върнете се в началото
pk123
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 20, 2015 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

София 81, 82 и 84 са с 63 см кинескоп A66-510X
" target="_blank" class="postlink">info

ЛС
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Пон Сеп 21, 2015 11:01    Заглавие: Отговорете с цитат

И? Някои са с 510 и допълнителнас корекция N-S, почти всички са с 540 (самосходим). При всичките обстоятелства размерът е различен, както и дебелината на шийката. да не говоря за други "подробности" като цокъл и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Пет Сеп 25, 2015 10:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Videocolor и немските на RFT са с различен диагонал. На София 84 RFT никога не е слаган. Там е слаган само кинескоп Toshiba. Точния модел не мога да ти кажа по памет - твърде много вода изтече от тогава.

Първият Кристал беше пуснат с кинескоп, на който диагонала, премерен до края на стъклото, беше 74 сантиметра, и кинескопите бяха Toshiba и Videocolor. RFT, пак премерен до края на стъклото, бяха 67 сантиметра, и с тях се работеше до последно.

Ако на телевизора ти е RFT, а намериш Toshiba или Videocolor, по-добре го вземи с кутията, за да не ти се налага да изрязваш рамката.
lnl90
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 25, 2015 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, благодаря за отговора. От постовете ти, които съм чел досега личи че си в час с Кристалите и се радвам че се включваш. Дано не досадим на някого с дискусията, но предполагам че има хора, за които ще е интересно.

Jet написа:
Videocolor и немските на RFT са с различен диагонал.

RFT A63NCQ 00X 08 и Videocolor A67-710X би трябвало да са с еднакъв диагонал. Разликите в наименованията май идват от това че едните мерят от ръб до ръб на стъклото, а другите - само видимата част. Не говоря за плоските на Videocolor (blackstrike мисля че бяха), които наистина са по големи, а за обикновените "изтумбени" буркани.

Jet написа:
На София 84 RFT никога не е слаган. Там е слаган само кинескоп Toshiba. Точния модел не мога да ти кажа по памет - твърде много вода изтече от тогава.

Това е така, RFT наистина не е слаган, този кинескоп мисля че е слаган само на Кристал. В София 84 съм срещал Toshiba и точно този Videocolor A67-710X.

Jet написа:
Първият Кристал беше пуснат с кинескоп, на който диагонала, премерен до края на стъклото, беше 74 сантиметра, и кинескопите бяха Toshiba и Videocolor. RFT, пак премерен до края на стъклото, бяха 67 сантиметра, и с тях се работеше до последно.

Точно така, първите са били именно с плоските огромни кинескопи Toshiba и Videocolor с диагонал 74см. После поради липса на внос се е преминало на споменатото RFT.
Понеже в една тема се водеше дискусия дали преминаването към RFT кинескопи съвпада по време с преминаването от процесор Hitachi HD44840A50 към ITT SAA1293 мога да кажа със сигурност че двете неща нямат връзка. Имал съм няколко Кристала, имам сантимент към тези телевизори. Имал съм такъв с плосък кинескоп Toshiba 74см с процесор SAA1293 въпреки, че някой казваше че тогава са се използвали само процесори HD44840A50, имал съм и Кристал с кинескоп 67см RFT с процесор Hitachi. Също замяната на тунерите с такива пернишко производство става още при плоските кинескопи 74см.

Jet написа:
Ако на телевизора ти е RFT, а намериш Toshiba или Videocolor, по-добре го вземи с кутията, за да не ти се налага да изрязваш рамката.

Именно затова търся 67 сантиметров, но засега никой не е предложил нищо.

И нещо интересно - преди години познат на дядо ми си е донесъл от ГДР телевизор с 67см кинескоп и го гледаше допреди няколко години, когато се развалил. Отидох да го погледна, оказа се импулсното захранване, телевизора заработи отново и човека го гледа и до днес. Но ми направи впечатление, че кинескопа беше абсолютно същият RFT A63NCQ 00X 08 като на Кристалите. Само че в принципната му схема пишеше че в този модел са се слагали цели четири марки кинескопи - RFT-то, Videocolor A67-701X, Toshiba 670CZB22 и Tesla 671QQ22, като пишеше че последният е бил за телевизори, правени за износ за Чехословакия. Така че това би трябвало да са кинескопите-аналози на RFT-то.
Върнете се в началото
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София, България.

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2015 13:32    Заглавие: Отговорете с цитат

pk123 написа:

Сега зачетох поста ти. С81 бяха с А66 510Х. С82 бяха с А66 540Х, самоконвергиращ. На С81 се настройваха ръчно статичната и динамична сходимост. С84... гледай как ме карате да ровя разни древни схеми, печатани на ролки, в миналото хилядолетие... Very Happy
С84 според заводската схема е с А67 701Х. За разлика от предишните, той е с тънка шийка.

Когато започна системната смяна на кинескопи на С81, се слагаха А66 540Х. Ползваха се Тошиба и Електронска Индустрия, Югославия. Последните бяха регенерати с рязани шийки, но качеството им беше страхотно, и цената им от 140 лева, сравнена с цената на Тошиба, които бяха 360 лева, изобщо не подлежеше на коментар. Цени от преди 89-та.

През 93-та и 94-та се слагаха пак кинескопи с рязани шийки. Идваха от бивша Югославия, но качеството беше кошмарно, и кинескопите правеха някакви вътрешни разряди, които създаваха проблеми на телевизорите. Някои кинескопи даже повреждаха телевизорите в началните часове на работа.

На С81 са се слагали и кинескопи А56 510 Х, пак говоря за голямата подмяна на изтощени кинескопи, но това се правеше със смяна на кутия, и изрязване на задния капак.

Съществуват, или поне тогава в София бяха направени три бройки С81, с кинескопи 47 сантиметра. Такива кинескопи имаше повече, но за съжаление в складовете успях да изровя само три кутии, останали от прототипа на Colorstar 47см. В този размер С81 придобива визия, при която човек, който е свикнал с големия му размер, трудно може да го познае. Един познат излъга свои познати с такъв телевизор, че бил внесен от Холандия. Срам... Sad
Потърси "Купувам кинескоп" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Купувам кинескоп" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Купувам / Продавам / Заменям - Buy / sell / trade Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети