Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Търся схема за блитц ефект с ИФК2000, ЛИ7-75
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Concord
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Нед Окт 02, 2005 15:34    Заглавие: Търся схема за блитц ефект с ИФК2000, ЛИ7-75 Отговорете с цитат

Търся подходяща схема за блитц ефект с ИФК2000 и ЛИ7-75. Благодаря Ви!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bodan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Вто Окт 04, 2005 18:21    Заглавие: Re: Търся схема за блитц ефект с ИФК2000, ЛИ7-75 Отговорете с цитат

Concord написа:
Търся подходяща схема за блитц ефект с ИФК2000 и ЛИ7-75. Благодаря Ви!

Се си мисля че се познаваме Smile) ХЕХЕХ

За ЛИ7-75 няма да намериш защото основното и предназначение
не е за блицове , а за възбуждане на лазери !
За ИФК то съм ти дал идеята на листче !
Схемата е имаше в едни руско списание РАДИО но
с нея неможах да запале ИФК то чак докато не дигнах
напрежението с автотрансворматор на около 300 волта
преди удвоитела! Иначе въпросната схема пали без проблеми
българската лампа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Concord
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Вто Окт 04, 2005 20:58    Заглавие: Re: Търся схема за блитц ефект с ИФК2000, ЛИ7-75 Отговорете с цитат

bodan написа:
Се си мисля че се познаваме Smile) ХЕХЕХ

За ЛИ7-75 няма да намериш защото основното и предназначение
не е за блицове , а за възбуждане на лазери !
За ИФК то съм ти дал идеята на листче !
Схемата е имаше в едни руско списание РАДИО но
с нея неможах да запале ИФК то чак докато не дигнах
напрежението с автотрансворматор на около 300 волта
преди удвоитела! Иначе въпросната схема пали без проблеми
българската лампа!

Здравей, Цветане!

Днес с един приятел се мъчихме 5 часа над това ИФК2000, с едно ТХО (трафа+каскадата е един корпус) и зар зор успяхме да изкараме няколко блица от лампата. Проблема идва от това, че не знаехме как точни да свържем ТХО-то. От схемата, която ми даде използвам удвоителя, а за управлението на тиристора си ползвам схемка на генератор. Проблема тоз траф за високото. На ЛИ-тата също ли трябва да осуча няколко витки около тръбичката да подавам високото? Ще ми се някой припатил да ми даде добра схема, че не ми се минава целия този път, ама май няма накъде. А да си навивам траф мислч, че няма да стане, защото почти 100% ще приискарява и ще се забива високото напрежение. Този R* сложих 10К/5W. Koя е българската лампа? - ИФК2000 е руска гордост Smile Ако можеш дай още идеи, кажи някое точно ТХО ли да ползвам, как да го свържа, че в ТВ техниката съм много бос. А ЛИ-тата пускал ли си ги да мигат? Каква мощност са долу горе, че за тях съвсем никаква информация не мога да намеря!
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Окт 04, 2005 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай с ТХО от СОФИЯ 31-по-точно само повишаващата бобина.Ферита изобщо не е нужен.Тази бобина има 3 извода-единият естествено е общ.вързваш го за масата,а с омметър определяш кой е за паленето на лампата и кой-за палещия импулс.схемата е проверена и работила часове наред,дори съм ползвал бобини,които са били свалени от телевизори като дефектни,но не са имали тотален пробив.колкото до самоделни такива-ИЗОБЩО НЕ СИ ИГРАЙ Exclamation Exclamation Exclamation Избиват на минутата.Правих,правих и се отказах.Много е важно генератора на палещите импулси да има стръмни фронтове.Сега това лесно може да се постигне с 555 Idea

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Concord
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2005 12:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Опитай с ТХО от СОФИЯ 31-по-точно само повишаващата бобина.Ферита изобщо не е нужен.Тази бобина има 3 извода-единият естествено е общ.вързваш го за масата,а с омметър определяш кой е за паленето на лампата и кой-за палещия импулс.схемата е проверена и работила часове наред,дори съм ползвал бобини,които са били свалени от телевизори като дефектни,но не са имали тотален пробив.колкото до самоделни такива-ИЗОБЩО НЕ СИ ИГРАЙ Exclamation Exclamation Exclamation Избиват на минутата.Правих,правих и се отказах.Много е важно генератора на палещите импулси да има стръмни фронтове.Сега това лесно може да се постигне с 555 Idea

Благодаря много за информацията! Аз се мъчих да си направя бобина вече и наистина яко преискряваше. Имам една схемка с 555 ще използвам нея, иначе сега генератора ми е с два транзистора. Искам да попитам колко струва тази повишаваща бобина за СОФИЯ-та? Smile
Върнете се в началото
brum
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2005 13:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаеш ли какво напрежение ти е необходимо за да се ионизира газта на ифк2000 ? А на какви захранващи напрежения работи? Въпросите ми всъщност са и за 2те лампи. Ще ти пратя схема и ще ти кажа как да си направиш палещ трансформатор, но без тези параметри не мога:)

За това как да си навиш трансформатора виж http://members.misty.com/don/trigcoil.html. А за схема бих ти препоръчал http://sound.westhost.com/project65.htm. Ако ти преискрява трансформатора не си избал подходящ прводник за навиването:) И още една идея - тези лампи май са от големите ( мисля ), и искат доста високи напрежения за палене. Използвай кабела за високото напрежение което излиза от ТХО-то за да отведеш импулса до лампата, и го закачи на платката максимално близо до изхода на палещия трансформатор. Ето и схеми за палене на стробоскоп - http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circuits/strobotrigger.html.

Ако не искаш да променяш постоянно скороста на мигане на лампата а ще го настоиваш еднократно ти препоръчвам да го направиш с ? глимп ? лампичка. Тя деиства като кондензатор докато се зарежда. След това е като проводник. С един резистор ограничаваш тока и така регулираш времето за зареждане. Слага се в управляващата верига на триака ( тиристора ) . Зависи с какво палиш лампата.

За резистор - аз успях да си намеря за 1лв 50W на 25ohm мисля. Закачих го на радиаторчето и не е мръднал от тогава, а 2 пъти сменям вече лампа че се амортизира. ( ифк 120 ).

И последно - пази се докато го правиш това, че ако се наложи да удвояваш напрежението за да се пали лампата става вече доста опасно. Все още имам спомени от 330V като забравя да разредя кондензатора.
Върнете се в началото
Concord
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2005 15:05    Заглавие: Отговорете с цитат

brum, благодаря за съветите и линковете! Ще послушам съвета на Ditronix и ще си купя повишаваща бобина за София 31 (проверих, 2лв. е цената). При ИФК120 и аз нямах никакви проблеми, но тази мощната ме озори Smile Със сигурност и трябва досто високо напрежение да се запали, пробвах със трафчетата за ИФК120 но не става... Схемата е с удвоител и съответно напрежението върху лампата е 600V. Внимавам, че имам опит от по-ниско напрежение Smile Ще купя повишаваща бобина и ще пробвам!
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2005 17:52    Заглавие: Отговорете с цитат

brum,глимката не може да деиства нито като кондензатор,нито като проводник.Погледни си добре схемата и си обясни какво става-едното краче на глимката се връзва между средната точка на резистор и заряден кондензатор,а другото-към първичната намотка на импулсния траф.Когато кондензатора се зареди през резистора до йонизиращото напрежение,настъпва пробив в следствие на йонизацията и през глимката,от там и през първичната протича токов импулс,който съответно изработва и палещия импулс във вторичната намотка на трафа.Между другото,ако вместо резистор във веригата на зарядния кондензатор се постави потенциометър,се получава схема с регулиране честотата на палене.Основния недостатък на тази схема е нейната нестабилност и слаба повторяемост.От личен опит съм се убедил,че генератор с транзистори или с 555 се прави много по-лесно от такув с глимка, а една повишаваща бобина за 2-3 лева излиза 2-3 пъти по евтино от играчката да я мотаеш сам и в края на краищата нищо да не стане.Спомням си как ми дойде идеята с повишаващата бобина.Почти година и аз се мотах с глимки и правени трафове и точно когато не трябваше,тогава се скапваше всичко.Веднъж идват в Провадия едни специалисти-озвучаваха нещо и гледам-стробоскопа пере като вършачка-няма спиране Exclamation Аз се шашнах.След като приключиха се завъртях около тях и какво да видя-на гърба на кутията с метална скоба хваната запалителна бобина от Москвич Exclamation От там нататък всичко беше Idea

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
bodan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2005 17:56    Заглавие: Отговорете с цитат

С ЛИ то съм правил действащ блиц но непазя схемата
а блица е продаден отдавна ! Ли то го запалих от раз
без никакви проблеми ! Удвоителя и едно ТХО от някакав
14" цветен монитор . Цялото ТХО сложих без да премахвам сърцевината. Използвах си високоволтовия изход
директно на лампата и няколко спираловидни намотки .

ИФК то и мен ме узори ! Иска по голямо работно напрежение !
доколкото си спомням над 800 волта ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Concord
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2005 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак карък изкарах - купих си бобина, но дефектана, възбуждащата намотка хич я няма (въздух)... Утре ще хода да я подменям. А ИФК2000 на 600V тръгна, поне знам че изкара няколко блица Smile
Върнете се в началото
Потърси "Търся схема за блитц ефект с ИФК2000, ЛИ7-75" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Търся схема за блитц ефект с ИФК2000, ЛИ7-75" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Търсене на схеми, програми и документация - Service manual search Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети