Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
светодиоди
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
PIT
Гост

МнениеПуснато на: Пет Юни 24, 2005 23:16    Заглавие: светодиоди Отговорете с цитат

някой, може ли да ми каже някави свтодиоди, които имат малка консумация? Трябва да светят добре при ток през тях около 3- 4 мА.
Върнете се в началото
cecibg
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 25, 2005 2:14    Заглавие: Re: светодиоди Отговорете с цитат

PIT написа:
някой, може ли да ми каже някави свтодиоди, които имат малка консумация? Трябва да светят добре при ток през тях около 3- 4 мА.
spoko koito i diod da vzeme6 6te ti svar6i rabota nao sa gotini sinite imat mnogo malka konsumaciq i rabotqt na 3.6v

Да си чувал за Кирил и Методй Rolling Eyes Question
showMANiak
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 9:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Всички нови светодиоди,водещи се суперярки светят много добре и при 1 мА.....в МТ1 има едни суперчервени,които са малко оранжеви,но са по 18 стотинки.
Върнете се в началото
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

някой да ми каже какво съпротивление да използвам за светодиод за в кола??От тия сините газовите светодиоди става дума.
Върнете се в началото
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 9:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха ха хах ха х ...газов светодиод Laughing Laughing
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 9:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Morphadron написа:
някой да ми каже какво съпротивление да използвам за светодиод за в кола??От тия сините газовите светодиоди става дума.

Тук вече много се оплескаха нещата Rolling Eyes
За какво точно става дума Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
IGBT
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 19:16    Заглавие: Re: светодиоди Отговорете с цитат

PIT написа:
боже господи пак се засиняхте-светодиод за 2лв. а 2 страници ще заминат. моето предложение е да си вземеш UILD2000(маи го има в конрад)консумира 3мА,но ги има само червени и зелени(струват по 2.50лв.)
electronics
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас /Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 19:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Morphadron написа:

Laughing Laughing Laughing ако говориш за индикаторни радиолампи (пр. ЕМ80 и др.) в което много се съмнявам, да ... могат и да се нарекът газови светодиоди Laughing Laughing Laughing макаре че не съм чувал токава найменование Laughing Wink
най вероятно става дума за точковите светодиоди с повишена яркост Wink

http://drmelectronics.hit.bg/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morphadron
Гост

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 20:39    Заглавие: Отговорете с цитат

да е светодиотиде са същите точкови светодиоди с повишена яркост само дето там отдето ги взех ми са обясняваше че имало няккъв гас вътре и от тока ставало синио затва били газови.Нензам колко е прав ама акто гледам ич биля Very Happy Пак и имайте в предвид че тоя ми предлагаше 10кв мм кабел който като го гледаш е 1см в диаметър а това сметнато по формулата си идва доссста повече от 10кв см Very Happy Ае и друго ся кат почнах за кабела,като мерите диаметъра на кабела с или без изолацията Question
Върнете се в началото
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Юни 27, 2005 21:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Morphadron написа:
да е светодиотиде са същите точкови светодиоди с повишена яркост само дето там отдето ги взех ми са обясняваше че имало няккъв гас вътре и от тока ставало синио затва били газови.Нензам колко е прав ама акто гледам ич биля Very Happy Пак и имайте в предвид че тоя ми предлагаше 10кв мм кабел който като го гледаш е 1см в диаметър а това сметнато по формулата си идва доссста повече от 10кв см Very Happy Ае и друго ся кат почнах за кабела,като мерите диаметъра на кабела с или без изолацията Question

Сечението на кабелите се мери без изолацията, защото тя не провежда ток. Елементарно е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "светодиоди" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "светодиоди" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети