Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Лаптоп Lenovo Z50-70 не заработва.
Иди на страница Предишна  1, 2

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Concord
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Окт 16, 2020 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм разглеждал схемата му, но вероятно не се захранва само от батерията. Без нея не мисля, че ще работи. Вземете една нова обикновена CR2032 и пробвайте с нея - може да й запоите спокойно изводи.
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Малко градче в Норвегия, на север от полярната окръжност.

МнениеПуснато на: Вто Окт 20, 2020 14:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Изведох си два проводника от изводите на платката, където е запоена батерията. При изключен лаптоп имам 3,14 волта, което означава, че BIOS се захранва. Отделно защипах една батерия на проводниците, изключих и включих няколко пъти лаптопа от куплунга на захранването към самия лаптоп (всичко се прави с извадена батерия), но нямаше никакви други признаци на живот освен развъртането на диска.
За мен има само един възможен вариянт - mainboard.
Какво точно е повредено - без схема, без осцилоскоп и само с комплект отверки, поялник и ножче - трудно ще ми бъде да го диагностицирам.
Имам възможност да поръчам mainboard от aliexpres.
Има ли нещо друго, извън mainboard-а, което може да причини подобен ефект?
Диска и паметите ще ги тествам на моя лаптоп, така че за момента те отпадат. Нещо друго може ли да причини на машината това?

След като тествам диска и паметите ще пусна още един пост за потвърждение, че са работещи.
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Окт 20, 2020 17:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Процесор, видеокарта (chip).
Ще ви трябват точните термопадове и термопаста.
За начало аз бих потърсил service manual за конкретната модификация, преди да правя каквото и да е!
https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_g_z_50_series_hmm.pdf

С външен монитор пробвахте ли лаптопа? За да разберете дали зарежда и изключите матрицата поне.
В Ali има и тестови usb flash, с които се проверява main board.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jet
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Малко градче в Норвегия, на север от полярната окръжност.

МнениеПуснато на: Вто Окт 20, 2020 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за линка.

С външен монитор започнах. На всеки етап е проверяван И с външен монитор. Термопаста МХ4 имам, надявам се да е достатъчно добра, за термопадове мислех да чета когато човека реши дали ще поръчва маинборда, и да питам търговеца дали го доставя с термопадовете.
Паметите на въпросния лаптоп и твърдият му диск, прехвърлени на моя лаптоп заработват. Не съм проверявал драйверите, но Уиндоуса зареди, като му въведох паролата - отключи се.

Цитат:
В Ali има и тестови usb flash, с които се проверява main board.

Това ми харесва. Още утре ще се разровя да видя цените и скоростта на доставка. Какво точно трябва да напиша в търсачката, за да ми излезе въпросната тестова флашка за Lenovo Z50-70? Пробвах с testing flash, testing usb flash и още няколко подобни, но ми излизат основно конектори и празни флашки.

Тестови USB flash не намерих, но тестови карти намерих и най-вероятно ще си поръчам още днес нещо.
Потърси "Лаптоп Lenovo Z50-70 не заработва." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Лаптоп Lenovo Z50-70 не заработва." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети