Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :
Перална Electrolux EWF10040W-нагревател с термозащита и NTC
Иди на страница Предишна  1, 2, 3

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2020 13:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Пералнята я взех преди 10 дни (120лв. части + труд), но исках да разбера със сигурност, че е отремонтирана както трябва.
За съжаление вече съм сигурен, че това не е така и се чудя какво да правя. Имам 6 месеца гаранция за смяната на лагерите. Обаче едва домъкнах пералната обратно до вкъщи! И въобще не ми се носи отново напред-назад.
Още при пробите в сервиза след смяната на лагерите не е тръгнал да върти барабана. За което бях уведомен веднага с насрещен въпрос дали въобще е работилa. При което изстинах просто. След проверка се оказал неправилно включен конектор към мотора. Дали е истина, нямам представа. При получаването й я пробвах на място на центрофуга и не забелязах проблеми. Не си поисках сменените оригинални лагери и семеринга и сега ме е яд!
След 2 цикъла празни за промивка вкъщи ми се стори доста по-тиха от преди при въртене и центрофуга. Пуснах я с дрехи - пак прекалено тиха - все едно не върти на зададените 1000об/мин. Днес проверих с ръка въртенето на барабана и с ужас установих, че той е прекалено стегнат - не се върти свободно. Завъртам го с все сила и той едва прави оборот и веднага спира, без да се колебае. Пуснах още едно пране и моторът звучи, все едно се натоварва прекалено и на тласъци. Освен това центърът на барабана е загрят след след последните изплаквания на зададената програма.
Явно нещо не е наред. Или семерингата не е каквато трябва, или въобще нещо със самите лагери и монтажът като цяло.

Моля за вашето компетентно мнение и насоки какво може да се обърка при ремонтните дейности за смяна на 3 детайла? При това на разглобяем казан.
Май трябваше да не слушам родителите и да се оправям сам със смяната на лагерите...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пулевски
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Окт 08, 2020 17:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Сваляш капака, сваляш ремъка.
Въртиш на ръка барабана.
Ако има усилие, което усещаш, че спира въртенето за по-малко от половин оборот - обратно за рекламация.
Защото гаранцията ти е за лагерите, а не за опечен двигател...
Gena
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Окт 10, 2020 12:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Вече се свързах се със сервиза и ще дойдат за диагностика на място.
Ще пиша, когато има развитие. Стига да не досаждам на някой колега.

Edit: 18.10.20
От сервиза се дойдоха още на другия ден - предната неделя.
Измерен общ консумиран ток с амперклещи при макс обороти малко над 2A.
След 3-4 пълни цикъла вече не е толкова стегнат барабана. Съмнява ме, че не са сложили точната семеринга по спецификация.
За момента не смятам да се занимавам повече с тази перална машина. Живот и здраве, ако се скапе след гаранционния срок ще я мисля тогава.
Благодаря още веднъж за мненията и съветите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Latest Service Manuals: Sony Car0283cdc 83325650D PA8B1 PA8E1 Sabre Diagrams Vol3 Sep89Philips Philips L2X05TSamsung samsung le32d55 le37d55 le40d55 le46d55 le32d57 le37d57 le40d57 le46d57 le32d58 le37d58 le40d58 le46d58 le26d45 le32d45 le19d45 le22d45 chassis u56a u56bPhilips Philips+43PUH6201-96-TPS16.2A-LAGNR RadialSLPG470A TechnicsBoonton 59 Megacycle Meter Boonton90 ~93 Nissanp a c683240619 panasonicHCD-DR3 X panasonicC28-0304 1410 Generalized Sorting PrograSEA100 Technicsst4antena tuner SWANFC8600AB Philips

Приятели на forum.eshop.bg
Poblizo.com : пътешествия
Service Manuals Free Download
Electronics Discussion Forum
SnimkiOt.com
Добавки
Картини Platnata.com
Service Diagrams
onTap.bg
InK
Хоро.бг : танци и фолклор
eServiceInfo on FB