Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Samsung UE46D5700, BN41-01660B – постоянен рестарт

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fugata
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: около Монтана

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2019 14:12    Заглавие: Samsung UE46D5700, BN41-01660B – постоянен рестарт Отговорете с цитат

Samsung UE46D5700
PSU - BN44-00422A
MB - BN41-01660B
Nand: K9GAG08U0E

Телевизорът е от Германия - подарък. Проблемът е - включва подсветката без логото, изписва HDMI1, гасне… и отново така. От ДУ приема команди, но не реагира на тях. Опитах чрез замразяване на чипа да го стартирам и върна фабричните настройки, но без успех. Reset и SDA за сега не съм ги пипал, макар че около отворите има следи от надраскано. Купих записана K9GAG08U0E, програмирана на RT809H. Не съм я слагал още, защото се твърди, че този програматор не работи коректно с ВВ и е въпрос на време, ако не веднага, да съм в изходна позиция.
Моля за помощ, как да го възстановя напълно, с всичките му функции!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: dimitrovgrad

МнениеПуснато на: Чет Апр 18, 2019 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Запой си закупения нанд и всичко ще е ок.
fugata
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 12, 2019 10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко би било ОК, ако не ми се получаваха нещата по трудният начин.
Лепнах го и то взе че тръгна на HDMI1, но еуфорията бе кратка. Докато прелиствах менютата с ДУ, рестартира пак. Засякох го, че на всеки две минути, всичко се повтаря. При зареждане на смарт хъба, гасне веднага. Флашка не съм слагал, защото симптомите за криво записан нанд, бяха налице.
Реших да му върна фабричните настройки. Някъде бях чел че помага, но не винаги.
За всеки случай преснимах всички опции в сервизното меню, записах си съдържанието и на EEPROM-a… factory reset… и до тук.
Отново постоянен рестарт и никаква реакция на командите от ДУ.
Разликата е, че сега показва логото (преди беше забранено в менюто )… чист екран, само подсветка (преди HDMI1)... десетина секунди… и рестарт.
Презаписах EEPROM-a, но без резултат. Като вариант ми остава да си върна старият нанд, най-много да разбера, че съм омазал нещата и в съседният чип.
Както се казва, наиграх се… поне за сега!

Ще си го ползвам за опитно зайче май!
На теория се запознах как се случват нещата, без да ми е ясно напълно в детайли.
На практика към днешна дата не разполагам с писачка за нанд.
Ще си поръчам руският програматор и се явявам на поправителен...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Май 12, 2019 22:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Понякога може и да не е само NAND. Наложи се да сменя платка http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=103788
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
fugata
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Пон Май 13, 2019 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази тема съм я проспал, когато сте я пускали. Видях я чак, когато изплува. Първото нещо което направих, бе да проверя напреженията. Моят случай не е такъв.
Имам стабилни 3.32В., нищо не грее и съпротивлението между дросел и маса е към 3Кома. На преход показва 500 в едната и към 350 в другата посока.
Иначе, ето го въпросното чипче и какво храни то. Сайта е аржентински. Има към 5-6 статии за захранването и към 10 за ремонт на основната платка. На испански е, но с преводачката става ясно, за каква „светкавица” иде реч.
Върнете се в началото
Потърси "Samsung UE46D5700, BN41-01660B – постоянен рестарт" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Samsung UE46D5700, BN41-01660B – постоянен рестарт" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети