Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Станция за горещ въздух, избор

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
atanaspachov
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Свиленград

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 8:44    Заглавие: Станция за горещ въздух, избор Отговорете с цитат

Коя от тези двете станции да избера ?
Някой имал ли е опит с тези двете и/или да ми каже коя е по-читава ?
http://elimex.bg/product/127024/stantsia-za-razpoyavane-s-goresht-vazduh-zd-8908.html
http://elimex.bg/product/103287/stantsia-za-razpoyavane-s-goresht-vazduh-850b-gordak.html

Като плюс бих отчел втората, че има помпа, защото не ми се отдава много разпояването, макар и с механична помпичка и с разпояващи ленти, и мажа платките. Да не говорим че самият ми поялник е леко скапан и няма мощност.
Но първата ми изглежда по-семпла, по-изчистена, по-просто устроена и ми вдъхва повече доверие.
От Свиленград съм, нямам възможност да ги видя на живо, да ги видя на тежест как са поне. Ще поръчвам сляпо.
Първата е и по-мощна, дано не ми изиграе лоша шега, макар че има регулировка на температура /не знам колко ще е читава/ и дано с по-ниско настроена струя да не прегрявам платките.
Следенето им по температура как е, с термодвойка ли е или с NTC ?
А регулировка на реотана за съответна температура имат ли ? Или е на базата "включено/изключено" ?
Ще се ползва чат-пат за разпояване на мосфетчета от дънни платки. Начинаещ съм, но трябва да започвам от някъде.
Благодаря Ви предварително !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 14:08    Заглавие: Отговорете с цитат

За първата нямам мнение, ползвам подобна на втората, но моята няма индикатор за температурата. Работи добре. Когато се поупражниш в началото ще се научиш и няма да имаш проблеми със запояването и разпояването.
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 15:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и друг вариант. Взимате си http://elimex.bg/product/103943/rakohvatka-za-stantsia-pn958d-gordak.html , това една мега8, симистор, оптрон и лед индикатор, правите си станцията сам за половината от цената и не се налага да доуправяте фабрична такава.
Обръщайте внимание и на мощноста, не е без значение.
Каква помпа има втората? Ако имате предвид че помпата е в кутията а не на дръжката, за мен това не е плюс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 16:34    Заглавие: Re: Станция за горещ въздух, избор Отговорете с цитат

atanaspachov написа:
....Като плюс бих отчел втората, че има помпа, ...

Подозирам, че под "помпа" разбирате нещо друго, а не това което е всъщност - "компресор" ("духалка").
С двете "врътки" може да регулирате температурата на "изпомпвания" (духащия) въздух, както и дебита му.
rosen_s
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Шумен

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2018 18:01    Заглавие: Отговорете с цитат

И двете са само духалки.

Тази например например има смукалка http://www.elimex.bg/product/104458/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-zd-987.html

Ползвам от доста време такава http://elimex.bg/product/121147/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-952b-gordak.html
и поялник и духалка. Върши добра работа. Температурата се следи с термодвойка на изхода на горещия въздух. Регулира се температурата и дебита на горещия въздух и температурата на поялника. Тежи 4кг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_at
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2018 15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето тук има доста богат избор от станции за горещ въздух на YaXun. Лично аз ползвам YX881D и съм доволен. Цените са съизмерими с Елимекс, но направиха сайта с регистрация, ако искаш да видиш цени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Станция за горещ въздух, избор" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Станция за горещ въздух, избор" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети