Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем при запис на музикални файлове от торенти

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lumy
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 12:31    Заглавие: Проблем при запис на музикални файлове от торенти Отговорете с цитат

Здравейте!
Напоследък се сблъсквам с един такъв проблем, който не мога да проумея откъде идва - при запис на музикални файлове от торенти, на някои места се чува неприятно пращене, а при просвирване на компа няма никакви проблеми. За запис използвам Ashampoo 14. Файловете са обикновено във FLAC формат, а аз ги конвертирам в WAV или ако са Que ги разделям и после конвертирам.
Ще бъда благодарен на всеки, който ме насочи към правилното решение, защото хабя дискове за нищо, а не обичам, когато във звука има каквото и да е смущение.
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И някой трябва да гадае какво и на какво записваш?

Ако се мъчиш да записваш стандартно Audio CD от lossless формат не трябва никакво допълнително конвертиране. За Win - направо с EAC.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 26, 2015 20:46    Заглавие: Отговорете с цитат

За Linux - K3B, например.
o33y
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2017 14:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Такива файлове не ги конвертирай, че много хора ще отрекат, но може да вкараш паразитни битове. лично аз съм експериментирал и при натоварено ПЦ и успоредно с това конвертиране се получават битови разлики при файловете. Сравнявал съм ги с такъв софтуер, който изкарва разликите. Записвай директно ФЛАК и .КУЕ на диск, а а ако екстрактваш отделни песни не ги конвертирай в УАВ, понеже ще получиш файл с двойна конверсия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Чет Мар 23, 2017 22:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми е ясно за какво изкара старата тема и какво толкова искаш да кажеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Потърси "Проблем при запис на музикални файлове от торенти" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем при запис на музикални файлове от торенти" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти на компютърна и офис техника-Computer and office equipment Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети