Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с кухненски бойлер

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kevin_Sunray
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 15:52    Заглавие: Проблем с кухненски бойлер Отговорете с цитат

Здравейте, четох темите за бойлери, но не открих това което ме интересува, ако съм пропуснал нещо се извинявам.
Моделът на бойлерчето е diplomat 72325p и проблемът е, че не загрява.
Отпред има терморегулатор мисля, че беше, с който да си нагласиш определена температура на водата. Обемът на бойлера е 10 литра.
Свален е вече, отворих го, реших да премеря какво съпротивление дава потенциометъра. Чува се въпорсното цъкане, но съпротивлението се променя в много ниски граници - 1,6-1,8,-2,2 ома, което според мен е малко, така ли е или бъркам ? Премерих и съпр. на награвателя, което започва от 90 килоома и продължава да се покачва до 150 кило ома. Това нормално ли е ? Бойлерът е 2000 вата. Въпросът е ако е релето или награвателя(то не, че има друго какво да е май) дали ще успея да си ги закупя отнякъде и да ги сменя, защото в последно време ни върви на ремонти. Хладилник, та пералня, сега пък бойлерчето и понякога имам чувството, че майсторът разбира по-малко и от мен .... Направо е невероятно как точно ги правят като им изтече гаранцията и да се развалят ....
Ако имате нещо на предвид по моите въпроси моля драснете някой ред.

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepi_voinishki1957
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не си електротехник не се занимавай ,защото наистина е опасно.Регулирането на температурата става така - включено,изключено и колкото по дълго е включено ,толкова по топло.Нагревателя не може да е килооми.Значи е изгорял.Бойлера на колко години е ?Ако е повече от 5год.направо купувай нов защото и да смениш нагревателя скоро ще потече.

Последната промяна е направена от pepi_voinishki1957 на Съб Окт 30, 2010 16:19; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 16:17    Заглавие: Re: Проблем с кухненски бойлер Отговорете с цитат

Kevin_Sunray написа:
...Премерих и съпр. на награвателя, което започва от 90 килоома и продължава да се покачва до 150 кило ома. Това нормално ли е ? Бойлерът е 2000 вата....

Закона на Ом нали го знаеш?
Вземи и пресметни:
1. При посочените измерени стойности на нагревателя и при напрежение на мрежата 220V - каква мощност може да получиш.
2. При посочената мощност на нагревателя каква трябва да е стойността на съпротивлението му при 220V.
mishomvp
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 16:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Kevin_Sunray,

По-добре викни КВАЛИФИЦИРАН ТЕХНИК!!!! Не си си играй с неща, които са ОПАСНИ!
Не знаеш ЗАКОН НА ОМ! Не различаваш потенциометър от терморегулатор. ( Никъде на снимката не виждам да пише електронно управление ...) .

Намери ЗАКОНА на ОМ и сам прецени дали е възможно
При U=220; R= (Според твойте измервания 90K) ... Какъв ток би преминал ... След това може да сметнеш и мощността... И да видиш, че нагревателя е изгорял.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kevin_Sunray
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 30, 2010 18:19    Заглавие: Отговорете с цитат

А ми закона на Ом съм го знаел последно в училище и от тогава не ми е трябвал особено и не съм имал за цел да го запомня. Не съм нито ел.техник нито се занимавам активно с електроника. Имам елеметарни познания в електрониката и за това се допитах до вас за да ми дадете съвет, както и направихте, за което благодаря!
Ясно е, че пак ще се ходи на сервиз, само последният ми въпрос е дали имате представа какви цени вървят награвателите, за да си направя сметка както каза колегата по-горе, ако ще тече след това, този да го хвърлям в кофата и да си взимам нов бойлер .... точно на 5 години е.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fender_str
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 31, 2010 11:54    Заглавие: Отговорете с цитат

И ето сега ти притрябва, айде нещо на готово, съпротивлението на нагревателя ти при 220V 2kW е 24ома Прави си сметката, регулатора на температурата не е никакъв потенциометър, той има две състояния, включено и изключено, термоизключвателя също. А сега познай от 3 пъти кое ти е повредено и по-добре потърси човек който разбира от това за да ти го смени... Пиши също от къде си в случай, че не знаеш към кой да се обърнеш за ремонта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Потърси "Проблем с кухненски бойлер" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с кухненски бойлер" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети