Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търси в цяла България :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Вицове
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 194, 195, 196  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

И е от Враца!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Milen_haskovo
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София/Хасково

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 12:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Колекционерска стойност, че е рядък и малко хора имат такава играчка Laughing
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Съб Юли 10, 2010 12:38    Заглавие: Отговорете с цитат

fishev написа:
Фотон Терфон и Уфон Бяха мъртвородени черно бели телевизори Палеха ТХО като бесни

Същите боклуци.Даже имам такова ТХО на склад в магазина. Twisted Evil
Имаше и едни по-големи-51санта ли колко им беше кинескопа.Пак черно-бели...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dobrin_67
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: БУРГАС

МнениеПуснато на: Пон Юли 12, 2010 16:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
тези ги правеха началото на 90 години във Враца и Перник като Фотон Терфон и Уфон

За Терфон не знам но до колкото си спомням Уфон бяха производство на Враца а Фотон на ЗТВ Елена. Еленските ги потдържах че даже и продавах по някой и друг. Тъщата още га подмята някъде из стаите и току виж някой ден може да реши че и трябва Surprised
А що се отнася до ТХО докато не ги подменихме на всички с турски не мирясаха. Оригиналните горяха като страгали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Пон Юли 12, 2010 17:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Във Враца правеха "Фотон" - може и от по- големите да е имало, но аз съм виждал врачански само такива с 31 см. кинескоп. Даже си се водеха "Фотон- Враца". Първите версии бяха с изцяло руски чаркове - имаха си същите тунери и МЧУ като първите "Електрон380". ТХО също руско - изключително калпаво. Заместваха се с някакви полски, бели на цвят и малко по- компактни - те държаха добре. Впоследствие ги модернизираха с тунер ИТК-1П, а МЧУ слагаха някакво правено в България, копие на руското, с много меки и кривещи се крачета. Абе боклук отвсякъде си беше... Имам му схемата на хартия.
П.С. даже съм виждал едно такова преработено с дистанционно от тия 55 каналните, с SAA1293-03...
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 9:33    Заглавие: Отговорете с цитат

ivankrivodol написа:
Заместваха се с някакви полски, бели на цвят и малко по- компактни - те държаха добре.

После излязаха и едни черни ТХОта.Аз такова имам.Мързи ме да му гледам номера къв беше.Въпросния телевизор е идеален пример за това защо ама изобщо не съжалявам че в момента няма родно производство на такава техника."Наше родно,за нищо негодно..." Twisted Evil
Освен определени неща на търновци всичкото останало "творчество" от 80те и 90те години е мъка,мъкааа...
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 9:56    Заглавие: re: Отговорете с цитат

В този завод са правиени няколко модела телевизори. ФОТОН-а е ясен. Правен е и голям чернобял ФОТОН. ПРИНЦ -цветен. Както и почти всички PAL/SEKAM декодери в моя град за ЕЛЕКТРОН 380.

99 процента телевизорчето ти е за TXO. Два вида са руско и полско. Могат да се заменят с преработка.
Завода сега е развалина. Разграбен, разбит на парчета - продаден на частни фирми.

Е те тези телевизори ни хранеха години наред. По 1 ТХО през няколко години ..... Не е проблема в телевизора а в материала. Добри бяха- доста пари донесоха на сервизите Wink .
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 10:06    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Todorov написа:
голям чернобял ФОТОН.

И него го споменах по-горе.
Todorov написа:
ПРИНЦ -цветен.

Тия бяха даже два вида-аналогов и цифров.Аналоговия беше пълен боклук като схемно решение и ползваше шасито на RFT(Siesta).Цифровия-малко по-зле. Twisted Evil
Общо взето конструкторите на тези "неща"(щото аз не мога да ги нарека телевизори) заслужават бесилка за престъпления срещу човечеството. Twisted Evil Даже още по-добре публично пребиване с камъни. Twisted Evil Evil or Very Mad
ivankrivodol
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Криводол

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 10:10    Заглавие: Re: re: Отговорете с цитат

Todorov написа:
В този завод са правиени няколко модела телевизори...

Извън темата (малко) - нямаше ли по едно време във Враца (някъде 1994-96) и сглобяване на един модел телевизор Daewoo. Ако е имало сигурно е било да набутат шаситата в кутиите, не истинско производство. Може и да съм се заблудил, обаче...
П.С. ако го е имало сигурно не е било в тоя завод, де...
Todorov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Вто Юли 13, 2010 10:38    Заглавие: re: Отговорете с цитат

Имаше, но беше друго производство -не държавно. Частно.
Върнете се в началото
Потърси "Вицове" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Вицове" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 194, 195, 196  Следваща
Страница 158 от 196

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети