Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с поточен боилер, а можеби и с нулата!?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pif4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 20:42    Заглавие: Проблем с поточен боилер, а можеби и с нулата!? Отговорете с цитат

Здравеите на всички, ще се опитам да бъда максимално ясен. Имам едно боилерче Фламина такова малко поточно като едно времешните Юнга. На дараго сърце бих го изхвърлил някъде където и кучета не минават но на мястото където е се явява единствения начин за топла вода. Та какъв е проблема, от известно време тоя боилер дори като е изключен от копчето но е включен в контакта го чувам че шуми вътре, дори и водата е леко топло. Както повечето от вас заят този боилер за да включи реотана трябва да му се врътне кранчето за водатат та да щракне вътре едно шау-бау ключе. Отделно това трябва да е включен и от копчето. Как тогава тоя боилер като от две места е изключен шуми и дори нагрява вода. Мани това ами последно време и щепсела взе да грее яко и да мириши на бакелит (пак при изключен боилер) Контактите ми са занулени, на боилера шукото също е както си трябва. Но включа ли го в контакта и почва да грее. Като меря съпротивление на боилера на шукото уреда не отчита нищо, демек няма нищо което вътре в боилера да прави няква верига. Като меря обаче от нулата на контакта към водопровода има 6 волта.!?!?!?! а ся де ??? Друго което мога да кажа е че като пусна боилера и тока за останалите уреди заслабва, което според мен е нормално щото тои е 3 киловата, а къщата е стара и кабелите и не са от наи дебелите та на това го отдавам. Искренно се надявам някои по вещ в тази област да ме посъветва аккво да правя. Като идея за сега ми е само д апусна един дебел кабел от нулата към водопровода. Какво ще кажете вие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 20:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Единственото,което аз мога да те посъветвам е да издърпаш щепсела на бойлера и да си намериш добър майстор!При проблеми от определено естество тия уреди са СМЪРТОНОСНИ!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
pif4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 21:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми тои щепсела е перманентно издърпан, включва се само като потрябва и после се издърпва пак, иначе и да не се ползва боилера какато казах почва да мирише. А по въпроса за майстора Smile то тва е наи лесна работа въпроса е аз мога ли да направя нещо по проблема, не съм от наи босите и един подходящ съвет би ме улеснил много. А от маистори така съм си напатил че неща и да чуя тая мръсна дума майстор Smile сигурен съм че тук има разбиращи хора в пъти по грамотни и от наи добрия маистор които бих намерил Smile нещо не ми върви на маистори за това всичко сам си правим Smile Въпроса е защо става така, или ми е слаба нещо нулата и от другите ел уреди опъва през тоя контакт по зануляването на боилера и ха в тръбите, или знам ли!? ако знаех нямаше да питам Smile
Върнете се в началото
Mario-G
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 21:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Pif4o, аз също мисля, че е най-добре да потърсиш майстор, защото тези проточни бойлери са много ОПАСНИ!!! Вече имам два случая в моята практика с проточни бойлери от тоя тип, дето са горяли и гърмели от залепнали контакти на ключа! Ако съм на твое място, веднага бих го изхвърлил и сменил с нов, но викни и някой майстор да ти го смени и да провери контакта.
Върнете се в началото
pif4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 21:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре изхвърлям боилерчето, но това не обяснява защо имама 6 волта от нулата към тръбите ?
Върнете се в началото
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Обърни щепсела наопаки и да видим колко волта има. Ситуацията е опасна и може да доведе дори до смъртен случай. Няма да се учудя ако има пробив в нагревателя. Или мери на щепсела (при изключен) има ли верига към маса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
pif4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама вие не четете маи, казвам ви че преди да стигне фаза до боилера или до нагревателя му фазата минава през два ключа един които пуска болера в режим на готовност така да се каже и втория които се управлява от кранчето. До реотана достига само нулевия кабел, поне така в тая посока какато включвам щепсела. А щепсела също писах че съм го мерил и уреда не показва да има някакво съпротивление. Демек чист е като момина сълза главния виновник Smile
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 22:02    Заглавие: Отговорете с цитат

A бе май ти не четеш Evil or Very Mad Не ти ли идва наум,че щом мирише на "бакелит" някъде нещо е горяло,а може би продължава по малко да гори.Та в процеса на горенето преди да се получи пепел се получават въглени.И тези въглени са си почти проводници...Обяснявам:Ако ключа ти е нагорял,в него вече се заформя малко въглен.Включен или изключен,той започва по малко да провежда.Утре ще е повече,за в други ден сигурно вече се досещаш-може да има и БУМ!Затова ако няма на кого да се довериш-прежали парите и си вземи нов бойлер.И преди да го монтираш,вземи една отверка и притегни всички връзки Idea .Защото простотиите най-напред започват от халтави връзки!
Колкото до това дето си мерил щепсела-прибора ти мери съпротивление най-много с батерия 9V.А колко волта му сипваш на тоя щепсел от мрежата?А връзката кабел-контактни щифтове на щепсела перфектна ли е?Щом ти топли,има нещо гнило.Затова и тук всички ти говорим за майстор.Всички сме имали нужда някога някой да ни покаже,да ни научи.А пък колко сме краднали от занята...идея си нямаш! Twisted Evil

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
pif4o
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се ядосваи бре човек Smile
Е на сега го разглобих боилера, ключа които е отпред за включването му прекъсва и двата кабела и фаза и нула, и наистина ги прекъсва !!!! мерих го на входа има 220 на изхода на ключа няма никои!!! тоест ток до нагревателя или до където и да е до боилера не стига, ни фаза ни нула. Обаче заземяването е фанато към корпуса а тои към тръбите а на контакта няма заземяване а има зануляване, а от нулата на контакта за 64 път казвам че имама 6 дори одеве засекох 10 волта мерено от нула към тръбата ( без да е включен щепсела на боилера ) от къде са тея волтове в нулата питам аз за пореден път ? а вие само с ключа на боилера се заяждате. Знам че ако махна зануляването на контакта проблема с нагряването на шукото ще изчезне не за друго ами щото нулата вече няма да има връзка с тръбите. Но не е така правилно правилно е какато си е сега всичко занулено и да няма проблеми.

..тест от последните няколко секунди показва че с проводник от нулата към тръбите фърчат искри !?!?! ЩО Е ТО ????

Exclamation Arrow Събирам ти постовете-не пускай пост след пост-има си бутон EDIT за целта Exclamation
Върнете се в началото
Ichko
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Фев 21, 2009 23:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Напрежението на нулата спрямо земя се дължи на несиметрично натоварване на трифазната разпределителна мрежа ниско напрежение. На практика през бойлера се заземява нулата. Така независимо от ниското напрежение, изравнителният ток може да бъде много голям. Виждал съм гръмнали "меки" връзки поради нагряването на металната оплетка. Пък ако така ти се нагрява водата в бойлерчето си на далавера - токът от нулата към земя не се отчита от електромера Very Happy
Потърси "Проблем с поточен боилер, а можеби и с нулата!?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с поточен боилер, а можеби и с нулата!?" в Интернет

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети