Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Накой знае ли как да махна този Троянски кон?
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
emil74
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 18:46    Заглавие: Накой знае ли как да махна този Троянски кон? Отговорете с цитат

На един от компютрите ми се появи едно животно: trojan.WINREG.Zapchast. Набавих си различни антивирусни програми, откриват го, "премахват" го, а след като пусна компютъра пак, той отново е тук. Животното си създава в директория C: файл с име a.bat. Отворих го с редактор и се оказа, че има за цел да спре всички настройки за сигурност на системата. Поразрових в Интернет, но не намерих решение за ръчно премахване. Някой знае ли къде в регистър базата се намират "опашките", за да им видя сметката и къде е изпълнимият файл. Иначе от данните, които събрах, разбрах, че вирусът разбутва системните файлове на "Уиндоуса". Точно така става и при мен: не работят 5-6 файла, между които е и... Windows Explorer, което дава за резултат разпадане на десктопа и рестартиране на компютъра. Досадно е и доста дразнещо. А "екстра" за този вид вирус е, че блокира антивирусните програми. Имам чувството, че хваща управлението още от BIOS и после само ми се присмива. На форматиране на диска ли вървят нещата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivan dimitrov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 19:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Файловете с разширение bat също са изпълними - изтрийте първо това животно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
andrey1988
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ботевград

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 20:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да преровиш машината с RegSupreme , на мене ми е оправила доста проблеми (е може и да ти създаде Laughing - счупи ми драйверите за принера последния път, ама това е поправимо). А ако ти направи проблем има резервно копие за възстановяване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 21:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Антивирусните откриват но не пазят от троянци и не ги чистят. Другия път си инсталирай и антиспай освен антивирус.

Сигурно има начин да го изчистиш, но аз за себе си съм решил, че е най-бързо, лесно и без излишни нерви да се преинсталира системата. Ако това е вариант при теб, вместо дни ще ти трябват само 2-3 часа и имаш чисто нова система.
Филипов
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед Яну 06, 2008 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=91314
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 9:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Свали си HijackThis - програмата е напълно свободна и гугъл ще ти даде линкове.Сканираш със нея и лога го пускаш във форума на HijackThis-те ще ти кажат кво да правиш оттам насетне.
Не съм съгласен че антивирусните не пазят от троянци и не ги чистят.
Старият добър Касперски ги бастисва още преди да ги е е помирисал.
Пробвай да инсталираш Касперски но при вече заразена система най-вероятно няма да ти даде,може и да пробваш онлайн скенера им...
Има и още много пенизи,ама той линка който ти е дал Филипов е толкоз богат с информация,че няма смисъл да ги споменавам.
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Божилов, не мога да твърдя 100% че антивирусните не спират троянци и в никакъв случай не споря (въпреки че собствения ми опит го доказва), т.е. казвам го просто като инфо. По съвсем прясна информация от човек занимаващ се професионално с поддръжка на хардуер и софтуер, на когото имам пълно доверие, стандартните версии на антивирусните не предлагат защита срещу троянци или в най-добрия случай само частична. За да бъде добра защитата се качва и AntiSpy модул, който обикновено се предлага допълнително (примерно McAfee, AVG имат такива) към антивирусната. За Кашперски нямал информация, защото не работел с него (преди време имало проблеми със съвместимостта с WinXP SP2).
Върнете се в началото
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Обрулистан-гр.Сбърканбург

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

joda написа:
Божилов, не мога да твърдя 100% че антивирусните не спират троянци и в никакъв случай не споря (въпреки че собствения ми опит го доказва), т.е. казвам го просто като инфо.

Всички смислени антивирусни защитават достатъчно добре от троянци.
За целта може да погледнеш базите със вируси за съответните антивирусни,за да видиш,колко много троянци има в тях.
joda написа:
По съвсем прясна информация от човек занимаващ се професионално с поддръжка на хардуер и софтуер, на когото имам пълно доверие, стандартните версии на антивирусните не предлагат защита срещу троянци или в най-добрия случай само частична..
За да бъде добра защитата се качва и AntiSpy модул, който обикновено се предлага допълнително (примерно McAfee, AVG имат такива) към антивирусната.

Не е вярно.Този модул защитава сррещу spyware-троянеца и spyware са две доста различни неща,въпреки,че като зловреден софтуер в частност се припокриват и застъпват в някои случаи...Като цяло защитата и срещу троянци със този модул е по-добра отколкото без него,но добрата антивирусна трябва да защитава и без него.
Аз пък ти го казвам като човек,който работи с троянци. Laughing
Ако искаш мога да ти дам линкове към достатъчно много троянци.Ти сам пробвай-в единия случай със обикновена антивирусна,а на някой друг компютър го прежали и инсталирай само един гол Спайбот примерно да те защитава от тях...който обаче ще бъде отнесен както гладно прасе отнася тиква още при първите срещи със зловредния софтуер-така че опрерационната система я прежали де.
joda написа:
За Кашперски нямал информация, защото не работел с него (преди време имало проблеми със съвместимостта с WinXP SP2).

Касперски има функция за защита от spyware от 6та версия насам.но със или без включена той си защитава достатъчно добре от троянци.
С Касперски работя (и не само) от 4 години насам и не съм срещал поне аз да е имало такава несъвместимост.Нито пък съм чувал за подобно нещо.
joda
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 13:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Аз пък ти го казвам като човек,който работи с троянци. Laughing

Ок ... може би трябва да преосмисля доверието в информатора си Rolling Eyes
Мерси за инфото!
Върнете се в началото
dakiss
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пон Яну 07, 2008 14:20    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен най-добре се справя с такива проблеми NORTON AntiVirus, а като добавка е добре да се сложи и Spyware doctor ....... дори и с триал версиите ще си почистиш компа от буби и кончета Wink

И Касперски не е лоша .......

Впрочем навярно знаеш, че ако ръчно триеш вирус, ще трябва да спреш първо изпълнението на програмата която задейства вируса и тогава да го триеш. Все пак това не е толкова лесно, но щом знаеш с какво точно си имаш работа .......
Потърси "Накой знае ли как да махна този Троянски кон?" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Накой знае ли как да махна този Троянски кон?" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети