Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Moля за малко просветление...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
krisku
Активен потребител
Активен потребител

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 16:25    Заглавие: Moля за малко просветление... Отговорете с цитат

Здравейте отново. Днес решихме с баща ми да направим /той да направи, аз да намеря схмеа/ аудио/видео сендер.
В форума намерих една схема в pdf формат.

Ето линк към нея - http://kr-design.hit.bg/TVTransmitb.pdf

Баща ми каза, че схемата ще стане, но каза да преведа това онова, но аз като не владея английски много добре и този "технически" начин на писане направо ме влудява. Ще съм адски благодарен, ако някой обясни на кратко какво трябва за създаването на подобен сендер и основните неща, които трябва да се знае за създаването му (може да има някаква специфика, знам ли...)

Поздрави.

Edit: Извинявам се за пускането на темата в погрешния раздел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 19:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за офтопика, нямам и време сега да погледна линка, но не сте ли се замисляли да закупите готово устройство?Онзи ден в технополис видях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
krisku
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 19:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже сайта на технополис не работи ме интересува за каква цена говорим, също така и разстоянието. До колкото разбрах, този на схемата е за окло 50 м. без загуба на качество (или нещо подобно ще да е). На мен ми трябва за 30-40 метра, пък и щом бащата смята, че може да го направи, защо да не ми дадат паричките, а ще купуваме. Дайте примери за такива готови все пак...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази схема към която си дал линк ако не ме лъже паметта (а за сега поне май е така) вече е обсъждана в тои форум (както и други на тази тема, но трябва да се потърси), та тогава възникна проблем около това
Цитат:
T1—4.5-MHz 1F-can-style RF transformer (see text)

А в самия текст пише това
Цитат:
The 4.5-MHz RF transformer (T1) used in the kit is an OEM Toko part that is not available via traditional sources. While just about any 4.5-MHz RF transformer that is similar to the one described in the article (internal capacitor, tapped secondary) can be used, such units are hard to obtain from hobbyist-friendly sources........

Потърси темата.

П.С. Мненията на бащите е добре да се уважават, но все ми се струва, че в случая решението е друго, при така представената от теб ситуация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 20:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Защото като теглиш чертата на края ще видиш че излиза по-евтино да се купи готово Idea
Има смисъл да се прави само за хоби или ако трябват някакви много особени параметри и готово такова няма или е на много висока цена.
Върнете се в началото
krisku
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 20:17    Заглавие: Отговорете с цитат

RC, за какво говориш? (Решенето..)
Иначе, няма проблем ще го убедя, сега очаквам някой предложения за добър сендер, който може да предава сигнал на разстояние около 50-на метра (не ми трябва повече).
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

krisku, говоря за това:
krisku написа:
..... Днес решихме с баща ми да направим /той да направи, аз да намеря схмеа/ аудио/видео сендер.
........
Баща ми каза, че схемата ще стане, но каза да преведа това онова, но аз като не владея английски много добре и този "технически" начин на писане направо ме влудява....

Давай по същество.
Кое е неясното в статията, ако само това е проблема (според мен - не е). И заради това предложих решението да е друго, а именно нещо готово което вече ти предложиха. Това в случай, че въпросното нещо (сендера) е наистина необходим. Ако целата е по-скоро "изследователска" (без значение от крайния резултат), питай конкретно какво е неясното за творческия колектив, пък ще помагаме до колкото можем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да ти предложа такъв сендер, на упътването му пише 100м. Може да предава стерео аудио и видео сигнал. Също така има и обратен канал за предаване на командите от дистанционните управления на до 3 апарата. Работна честота - 2,4GHz.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krisku
Активен потребител
Активен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 22:15    Заглавие: Отговорете с цитат

RC, всъщност аз абсолютно нищо не разбирам от електротехника, питам от името на баща ми, който от негова страна разбира от компютри (софтуер като цяло) толкова колкото да седне да прочете някой пост. Аз си съчинявам всичко, той ми обясннява какво да пиша, но забравям и може би пъша пълни глупости и това те подвежда.

Конкретния въпрос го зададох и в първият си пост. Баща ми прегледа на бързо схемата, каза, че ще свърши работа и ме пита дали ще мога да преведа текста, аз казах едва ли и той ми каза да питам в форума, ако никой нищо не ми отговори, ще си гледа схемата само и каквото разбере /с помощ на речник/ ще я направи все пак.

А иначе не искам да го използвам ей така. Наистина искам да гледам видео на телевизора от комютъра, но ми омръзнаха всякакви кабели и прочие. Все пак и разстоянието е доста.

Казах на баща ми за предложението с готови сендери, той ми каза, че ще може да направи това, аз му споменах, че имало някакъв проблем със цитиранторо по-горе от RC и той се замисли малко. Каза, че тук в Свищов колкото магазини е обиколил не е намерил такъв. Пита ме за цена, казах му, че незнам. За това искам малко повече информация за готовите такива и дали мога да намеря нещо качествено в някоя верига магазини. Понеже работи в БТК не му е проблем да отиде до ВТ (там имаше магазини от повечето подобни магазини до колкото си спомням) и да потърси. Но ми трябват конкретни предложения и информацийка, които да отговарят на изискванията (едно е), което споменах по-горе в темата.

@pamporov, благодаря. Това може ли да бъде намерено в България или по-конкретно някой магазин като Технополис, Техномаркет?
Върнете се в началото
pamporov
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Съб Сеп 08, 2007 23:03    Заглавие: Отговорете с цитат

krisku написа:
....

@pamporov, благодаря. Това може ли да бъде намерено в България или по-конкретно някой магазин като Технополис, Техномаркет?
Този комплект вече не може да се намери по магазините защото веригата ТСМ вече не съществува, комплекта е нов и го предлагам аз, бях закупил при ликвидирането на ТСМ 3-4 комплекта, и останаха още 2. Единия го ползвам аз, другите ги раздадох на приятели. Ако те интересува - ще се споразумеем за цената на лични. Не искам да въртя търговия във форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Потърси "Moля за малко просветление..." в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Moля за малко просветление..." в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети