Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 10:37    Заглавие: За RC Отговорете с цитат

Цитат: "В емитера на ключа вероятно трябва да има и токов резистор към масата на схемата (14 крак), погледни го и него." За кой ключ става въпрос, ако е ключовия транзистор към трафа, емитерът му е директно на маса, а 14 краче на ИС е захранване +14 V ?? Е нали казах съвсем бегло поогледах платката около захранването, но общо взето захранването работи със силно занижени напрежения във вторичната част и на трите изправителя /двата са със мощни диоди, на единия измерих 28 V, третият е маломощен към стабилизатор на 5 V/.
Бих ти бил благодарен ако ми пратиш PDF_a на:

tankovbg@yahoo.com
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 11:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако захранването ти е на базата на TDA8380, както си писал по-горе то 14 крак е маса. Нещо бъркаш.
Пратил съм ти на пощата PDF-a на въпросната схема и примерна схема на телевизионно захранване с този чип.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 11:57    Заглавие: За RC Отговорете с цитат

Да бе извинявам се. Понеже е написано 14 V на 5 краче съм сбъркал. Благодаря много за схемата.
Върнете се в началото
Стой40
Гост

МнениеПуснато на: Сря Окт 20, 2004 17:03    Заглавие: Оптрона Отговорете с цитат

Смени оптрона най напред.CNX 82 ли беше ..не помня.Стават и 4 краките OP ** като малко ги усучеш 1 и2 крак на същото място,а 3и4 на 5 и 6.Аз съм имал такъв проблем 2-3 пъти.
Върнете се в началото
Borkata
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък имам въпрос (извинявам се, че се намесвам без връзка с оригиналното питане на Стоян). Какви трябва да са напреженията на импулсното на схемата, която е във файлообменника. Не са означени изобщо, а в даташийта на ТЕА1039 няма много конкретни факти.
Върнете се в началото
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:37    Заглавие: Импулсното е...... Отговорете с цитат

Импулсното на В. Търново не е с ИС ТЕА1039 а с TDA8380A. RC ми прати схема на подобно захранване за което съм му благодарен /не съм го анализирал дали не е същото/ и там има всички напрежения. Възможно и да е дефектирал оптрона, той се управлява доста сложно и управлява TDA9390А по 9 краче DUTY Pulse width modulator input. Абе все не ми остава време да го видя подробно, но колкото чарка има там толкова са вероятните възможни повреди, разбира се има най често срещани затова поисках съвет тук, практиката е най добрият учител. Аз вече не се занимавам с ТВ ремонти от по старата генерация съм и специално с импулсни захранвания не съм се бъзикал, но ще го прегледам подробно в почивните дни.
Върнете се в началото
Борката
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Хммм, сега се сетих че тази схема, която е във файлообменника е за ТЦ-3401. Аз питам именно за него. А 3404 има ли много разлики спрямо същата схема?
Върнете се в началото
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 13:02    Заглавие: Да........ Отговорете с цитат

Схемата е много по различна естествено щом чипа е друг. Общо взето тези ТЦ-та не си приличат едно с друго. Схемата която ми прати RC е аналогична, PDF е и е перфектна със всички напрежения, дано да си подхождат но поне ще ме ориентира доста добре ако не е същата. Идеята за дефектирал оптрон не е лоша а и лесно може да се установи.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 13:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Стоянe, оптрона в тази схема е само за синхронизация на редовата развивка със захранването.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 15:24    Заглавие: За RC Отговорете с цитат

Гледайки схемичката която ми прати, светодиода на оптрона е вързан и за няколко захранващи линии, вярно входа на TDA е за pulse width modulator и сигурно си прав но в случая този оптрон не работи, след като ги няма нормалните напрежение във вторичната част. Все пак си мисля чисто теоретично, ключовият транзистор не се управлява правилно с необходимата амплитуда или честота, след като все пак на изправителите във втричната част има някакво напрежение. Абе в събота, неделя ще го разнищвам, моето съмнение е някъде около тази TDA или паралелно свързаните на първичната намотка на трафа R,C,D елементи. Схемата която ми прати ще ми помогне, но не е същата, например при мен емитера на ключовия транзистор е директно на маса, а в схемата не е. Благодаря ти за съветите ще са ми от полза. Абе едно време беше по лесно, няма импулсно няма защита, гърмят предпазителите /ако не изпуши огромния траф/ но всичко си беше по-просто почти нямаше чипове /е и по-обемно/ да не ти говоря за руски Рубин 80 кг. Хайде приятна събота и неделя.
Върнете се в началото
Потърси "Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети