Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Проблем с Schneider CHS520
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cursed_LIAR
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 19:07    Заглавие: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

Здравейте,аз съм новобранец в бранша и може и въпросите ми да ви се струват малко глупави. Става дума за cd-система,четяща cd,mp3,dvd и тем подобни.Проблема е следният-при стартиране изписва LOADING и застива в това състояние.Не прави OPEN,а и каквото и да е.Вмъкнах и диск,развърта го,виждам,че лазерчето си светва,лещата търси фокус,но нищо.Стои си с тоя надпис и толкова.Презаписах BIOS,смених оптиката,шпиндел мотора,захранвнията изглеждат в ред-има си и 5 и 12V.Сега съм решил да сменя и драйвера.Кажете какво да правя,защото нямам идеи вече,а и вече 3-ти ден я боря.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 19:22    Заглавие: Re: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

cursed_LIAR написа:
...Кажете какво да правя,защото нямам идеи вече,а и вече 3-ти ден я боря...

На първо време в сервиз, макар че вече май е късно и за там след всичко което си правил.
Наистина ми е интересно как успя за три дена да намериш и направиш всичко това
Цитат:
Презаписах BIOS,смених оптиката,шпиндел мотора,захранвнията изглеждат в ред-има си и 5 и 12V
след твърдението от първото изречение Sad
След като си презаписал "BIOS"-а, кое е
Цитат:
Сега съм решил да сменя и драйвера
Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cursed_LIAR
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 20:02    Заглавие: Re: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

RC написа:
cursed_LIAR написа:
...Кажете какво да правя,защото нямам идеи вече,а и вече 3-ти ден я боря...

На първо време в сервиз, макар че вече май е късно и за там след всичко което си правил.
Наистина ми е интересно как успя за три дена да намериш и направиш всичко това
Цитат:
Презаписах BIOS,смених оптиката,шпиндел мотора,захранвнията изглеждат в ред-има си и 5 и 12V
след твърдението от първото изречение Sad
След като си презаписал "BIOS"-а, кое е
Цитат:
Сега съм решил да сменя и драйвера
Shocked

Mи,аз съм в сервиз.Техник съм,но съм нов.BIOS-а доколкото знам е програма в EPROM-паметта.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 20:41    Заглавие: Re: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

cursed_LIAR написа:
BIOS-а доколкото знам е програма в EPROM-паметта.

Не всяка!
Под този термин се подразбира това.
За "техниката" за която питаш като правило мнооого рядко има EPROM памети. Тези които се ползват са "тип" FLASH.
Това, че си в сервиз - добре, но нали не си сам?
Вероятно има и други които не са нови?

P.S. Навремето (от производствения фолклор на който съм бил свидетел) пращаха за "бамбуков електрод", че иначе няма как да стане Smile , сега да не са на мода драйверите?
(Не го възприемай лично, но все пак има термини които е добре да се употребяват на място и да си на ясно какво означават).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
old4
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 20:49    Заглавие: Re: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

Цитат:
Mи,аз съм в сервиз.Техник съм,но съм нов.BIOS-а доколкото знам е програма в EPROM-паметта.
Айайай....ми питай старите КУЧЕТА (КОЛЕГИТЕ си)що се срамуваш Laughing С питане се стига доста надалеч.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 21:41    Заглавие: Re: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

old4 написа:
Цитат:
Айайай....ми питай старите КУЧЕТА (КОЛЕГИТЕ си)що се срамуваш Laughing С питане се стига доста надалеч.

Е,питам вас бе хора.Нали тоя форум е и за това.
А старите кучета също нямат идеи повече.
Върнете се в началото
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 21:47    Заглавие: Re: Проблем с Schneider CHS520 Отговорете с цитат

Anonymous написа:
old4 написа:
Цитат:

Е,питам вас бе хора.Нали тоя форум е и за това.
А старите кучета също нямат идеи повече.

А лентовия провери ли.
cursed_LIAR
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 13, 2006 21:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Проверих го.Това е едно от първите неща които направих.
Върнете се в началото
cursed_LIAR
Нов потребител
Нов потребител

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 19:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля,помогнете!
Днес ми пратиха и драйвера и пак не тръгва. Crying or Very sad Crying or Very sad
Върнете се в началото
celica man
Нов потребител
Нов потребител

Местожителство: Монтана

МнениеПуснато на: Сря Сеп 27, 2006 22:56    Заглавие: Отговорете с цитат

преспой процесора
Върнете се в началото
Потърси "Проблем с Schneider CHS520" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Проблем с Schneider CHS520" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети