Форум за електроника Форуми Форум за електроника

Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Service Manual Search :   Enhanced by: Jabse.com : българската търсачка
Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 13:59    Заглавие: Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404 Отговорете с цитат

Имам едно старичко 14 " В. Търново мисля модел ТЦ3404 /вътре си е Филипс/. Та както си работи започна да минава в St bay, включвам пак изчезва, накрая въобще престана да реагира, угасна и червения /StBay/ светодиод. Нямам схема да замеря напреженията, "видимо" няма дефектирали елементи, предпазителя е здрав, което ме кара да мисля че задейства защита от претоварване. Презапоих съмнителните елементи - няма резултат. Мисля си за някой лекажен електролитен кондензатор ама дали е в първичната или вторичната верига - и къде действа тази защита? Та ако някой се е сблъсквал с подобен случай моля да сподели. Не си заслужава да го нося по сервизи, по добре да го хвърля и без това кинескопа вече е с намалена емисия. Ама все пак върши работа в кухнята докато вечеряме.
Върнете се в началото
sacho
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: гр.ПЛЕВЕН

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 18:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Обикновенно в електрониката повечето повреди НЕ СИ ЛИЧАТ по външен вид така че с налучкване и общи предположения няма да мине.Започни с уред и напиши с какви елементи е направено това захранване защото този модел не ми говори нищо.Вероятно е бил в малка серия и не е масов Crying or Very sad
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bamze
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2004 20:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Този тв го има и под марка SUNTER . Захранването мисля беше със TEA3910 и във първичната част има кондензатор 22мф слагай 47мф. Провери и 300волта как са. Схемата я имам във сервиза но ако не си брал ядове по тези тв. по- добре потърси помоща на сервиз. Успех
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2004 8:12    Заглавие: ТВ В.Търново Отговорете с цитат

Не съм гледал подробно, нямах време пък и не съм в къщи, само презапоих някои съмнителни връзки, даже го оставих отворен зад вратата. Доколкото си спомням в първичната верига имаше два ел. кондензатора разположени непосредствено до голям плосък радиатор, във вторичната са три след изправителните диоди. Абе мога един по един да ги сменям, но Ви попитах като специалисти от практиката за най уязвимите места - макар че по принцип всеки елемент би могъл да дефектира. Благодаря за вниманието.
Върнете се в началото
tvservice
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2004 12:47    Заглавие: Отговорете с цитат

схемата я има в файлобменика http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/5861/bulgaria_badson;%20sunter.html надявам се да ти помогне Smile
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 7:46    Заглавие: В. Търново Отговорете с цитат

Не е тази схема, съвсем по различна е. Според мен повредата е в първичната част, но нямах много време да го ровя. На "горещия" край на първичната намотка на трансформатора има 300 V, ключовия транзистор е здрав вързан е просто С - първична намотка, Е на маса, на изправителите след трафа на вторичната част напрежението е силно занижено, така например на входа на стабилизатора за 5 V захранване на процесора напрежението е 2.8 V естествено не могат да се получат 5 V, процесора не работи затова всичко се изключи, това ме навежда на мисълта че ключовият транзистор се управлява или с занижена честота /трябва да е 100 kHz/ или занижена амплитуда. Електрониката там е с TDA8380А. Там някъде трябва да търся - възможно е кондензатора определящ честотата на краче 10 да е сдал багажа, за жалост нямам осцилоскоп, но едно по едно ще проверя елементите около тази ИС. Все пак ще бъда благодарен за идея.
Върнете се в началото
GOSHO
Опитен потребител
Опитен потребител

Местожителство: Варна - с.Тополи

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 8:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Смени елекролитите в захранването.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 8:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Стоянe, не знам откъде си решил, че трябва да са
Цитат:
трябва да е 100 kHz

Ако мислиш, че ще ти е от полза мога да ти пратя PDF на 8380 и схема на захранване с тази схема.
Бих ти препоръчал да откачиш всички вторични захранвания и да натовариш захранването по напрежението за ТХО-то с лампа и да се убедиш дали самото захранване работи.
Огледай какво става и по 13 крак на схемата-това е крака за защита по ток. В емитера на ключа вероятно трябва да има и токов резистор към масата на схемата (14 крак), погледни го и него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Стоян
Гост

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 9:24    Заглавие: За RC Отговорете с цитат

От нета видях данни за TDA8380А там пише, че осцилаторът генерира на 100 kHz. Това с откачване на захранванията е идея, общо взето във вторичната част има 3 изправителя, това за 5 волта и още два. Забравих да кажа, че към захранването има обратна връзка с оптрон.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 18, 2004 9:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Честотата освен от кондензатора на 10 крак се определя и от резистора към 6 крак. Периода се дефинира като 10*R6*C10.
Оптрона е за синхронизация с ТХО-то.
Неразбрах искаш ли това което те питах в предния си отговор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Потърси "Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404" в магазин за електроника Pulsator.bg : БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА над 90 лв.

Покажи мнения от преди:   
Потърси "Повреда в импулсно захранване на ТВ В. Търново ТЦ3404" в Интернет

Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети